
Westlandse bomen zijn goud waard
Winnaar actie Favoriete boom
Tot winnaar van de actie Favoriete boom voor de maand november is de esdoorn gekozen van Kees van den Bos in de Verspycklaan 75 te Naaldwijk.
Kees schrijft:
Onze tuin heeft een mooie esdoorn van waarschijnlijk 120 jaar oud. Iedere week is het anders en we genieten er veel van. Er zitten veel soorten vogels in zoals houtduiven, eksters, Vlaamse gaaien, boomkruipers enzovoort. Precies in de midden van de boom zie je een kerk!
Meld je favoriete boom
Tot 31 december staat de actie Favoriete boom weer open. Deze boom moet in Westland staat, in de eigen tuin, in een park of de vrije natuur.
Meld deze Westlandse boom aan natuurlijkwestland@knnv.nl. Stuur een foto van minimaal 1 mb met een toelichting op. Uit de inzending wordt één gekozen en deze ontvangt een attentie. De winnende boom wordt in de media bekend gemaakt.
Folder Welke boom past bij mij?
In het kader van de project Westlandse bomen zijn goud waard is de folder “Welke boom past bij mij” ontwikkeld.
Er zijn 100 goede redenen om een boom in de tuin te planten! Vaak gaat het mis omdat een boom wordt geplant die na enige jaren te groot is voor de tuin. Met deze folder kan het niet meer mis gaan. Vraag de folder aan via de website KNNV Natuurlijk Westland.
Het project Westlandse bomen zijn goud waard
Met dit project wil de KNNV Natuurlijk Westland de betrokkenheid van bewoners met bomen versterken, de biodiversiteit en het welzijn van bewoners bevorderen. Bewoners voelen zich aangespoord om zelf bomen en struiken in hun tuin te planten.
De komende tijd zullen presentaties, excursies, speurtochten en de actie mijn favoriete boom worden georganiseerd. Deze activiteiten worden mede mogelijk gemaakt door de gemeente Westland en zijn een onderdeel van het programma Groen Westland, groen = goud.