Sharida was kandidaat voor Rotterdamse natuurvrouw van het jaar. Ze werd tweede!

Op 8 maart vieren we al meer dan 100 jaar internationale vrouwendag.
Er worden dan allerlei activiteiten georganiseerd.
In Rotterdam wordt de “Rotterdamse Vrouw van het jaar 2026” gekozen.
In categorie 1: Natuur, Wetenschap en Onderwijs is Sharida kandidaat!
Stem op onze natuurduizendpoot, bijenburchtvrouw en secretaris!
Stemformulier

Update 9 maart 2026:
Sharida is tweede geworden in de categorie natuur, wetenschap en onderwijs. Het scheelde maar een paar stemmen. Zij heeft een mooie toespraak gehouden.

Dit is volgens de organisatie waarom:
“Sharida Bhageloe is een aanstekelijk pleitbezorger van stadsnatuur: in woord, beeld én actie. Ze is actief bij KNNV Natuurlijk Rotterdam en deelt als vrijwilliger haar kennis over de natuur in de stad via lezingen, activiteiten en natuureducatie, onder meer in samenwerking met het Natuurhistorisch Museum Rotterdam (o.a. via het Natuur Café).
In haar werk stelt ze scherpe en inclusieve vragen: hoe ervaren vrouwen stadsnatuur, vanuit alle culturen in Rotterdam? En hoe kunnen die verschillende perspectieven ook echt zichtbaar worden in de stadsnatuur zelf?
Voor Sharida is stadsnatuur er voor álle Rotterdammers—juist omdat de verbinding met de eigen buitenruimte bijdraagt aan ontwikkeling, rust en gezondheid.
Haar specialisme ligt bij insecten, planten en vogels, die ze met (macro)fotografie opvallend scherp vastlegt.
In haar wijk Reyeroord documenteerde ze rond de veertig soorten wilde bijen, waarmee ze laat zien hoeveel biodiversiteit er letterlijk om de hoek leeft.  Sharida zet observatie om in blijvende actie: samen met de gemeente initieerde ze een bijenburcht in de Heemtuin Reyeroord, speciaal voor grondnestelende bijen die niet geholpen zijn met bijenhotels. Met natuurlijke beplanting en ecologisch beheer vergroot ze hun voedsel- en nestkansen. Zo maakt ze stadsnatuur concreet, begrijpelijk en uitvoerbaar voor anderen.”