Wandelexcursie 125 jaar KNNV Amsterdam-Haarlem o.l.v. Geert Timmermans & Piet Veel

In het kader van 125 jaar van de afdeling Amsterdam en Haarlem worden gemeenschappelijke excursies georganiseerd. Zowel de afdeling Amsterdam als Haarlem hebben in de jaren twintig en dertig van de vorige eeuw verschillende (lange!) wandelexcursies georganiseerd naar de toenmalige Zuiderzee. Van die excursies zijn verslagen gemaakt.

Vaak werd er gebruik gemaakt van een bootverbinding die de deelnemers naar Schellingwoude bracht waar de wandeling begon. De bootverbinding naar Schellingwoude bestaat niet meer en het brakke en zoute water van de Zuiderzee is na de realisatie van de Afsluitdijk in 1932 veranderd in het zoete water van het IJsselmeer. Veel is er dus veranderd en dat lijkt ons leuk om dat te bekijken.

We kunnen niet meer de precieze wandelingen maken die toentertijd werden gehouden, dus we hebben gekozen voor een alternatieve route van circa 13-14 km lang. De wandeling (zie kaartje) start om 10.00 uur bij het voormalige woonhuis van Eli Heimans (1861-1914), Plantage Muidergracht 123 te Amsterdam. Heimans was een van de oprichters van de KNNV. Vandaar wandelen we via het Oosterpark, Park Frankendael, Flevopark, Zeebugereiland en de Oranjesluizen naar Amsterdam Noord. In Amsterdam Noord wandelen we over de Schellingwouder- en Nieuwendammerdijk via het Vliegenbos en de Meeuwenlaan naar het IJpleinveer. Deze pont neemt ons mee meer naar Amsterdam CS waar de wandelexcursie eindigt. Onderweg wordt er stil gestaan bij wat is veranderd en onveranderd is gebleven, kijken we naar de flora en fauna en stoppen we onderweg voor een kop koffie/thee/drankje.

Er is plek voor 20 personen. Deelnemers dienen zich per email (harmat4@xs4all.nl) aan te melden. Onder slechte weersomstandigheden (regen) kunnen de excursieleiders besluiten om de excursie niet door te laten gaan.

Datum & tijd
za 19 september 2026 om 10:00
(Vertrek)plaats

Plantage Muidergracht 123 Amsterdam