
Elke maand tellen vrijwillige vogelaars en enkele professionals de aanwezige ganzen en zwanen in onze provincie. Ook vrijwilligers van KNNV Bevelanden tellen mee. Dit rapport gaat over deze vogels in 2023 en 2024. De nadruk ligt op het winterhalfjaar.
Per soort wordt het voorkomen binnen en buiten de rustgebieden voor ganzen vergeleken. Veel soorten deden het in 2023/2024 wat beter dan in het vorige seizoen. Over de jaren zijn veel ganzensoorten flink toegenomen, maar die forse groei is er bij de meeste soorten wel uit.
Klik hier om het rapport te lezen.
De Grauwe Gans is de meest verspreid voorkomende talrijke ganzensoort. De piekaantallen van deze soort zijn teruggelopen. Op (inter)nationale schaal zijn vooral de Zeeuwse populaties van de Rotgans, Brandgans en Grauwe Gans van belang.
Kleine Zwanen zijn na 2010 sterk afgenomen.